M plus A Wojciech Rokosz

Kultura. Lokalność. Ludzie

To właśnie w niewielkiej miejscowości na podkarpaciu, w Ropczycach, przychodzi na świat Józef Mehoffer. Jako młodopolski artysta połączy liryzm oraz symbolizm ze zmysłowością natury i zdobędzie uznanie w Polsce oraz zagranicą.
Zarówno niewielkie miejscowości jak Ropczyce czy też duże aglomeracje jak Kraków mają niezwykłe historie do opowiedzenia.

Na muralu widać portet Józefa Mehoffera, postać dziewczyny z pędzlami, pawia oraz sylwetkę siedzącego na krześle mężczyzny. Wszystko to na tle zielonego ogrodu Mural na blok w jesiennej scenerii.

Ropczyce, miasto narodzin Józefa Mehoffera

Mural oddaje atmosferę Młodej Polski i czerpie z motywów, pojawiających się wśród dzieł tamtej epoki, szczególnie głównego bohatera – wybitnego malarza, witrażysty i grafika – Józefa Mehoffera. Mural opiewa łacińska sentencja, która w symboliczny sposób podsumowuje twórczość artysty: "Vita brevis, ars longa, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile" - Życie krótkie, sztuka długa, okazja ulotna, doświadczenie niebezpieczne, sąd niełatwy.
ul. Udzieli 2, Ropczyce

Na bocznej ścianie kamienicy mural smoka krakowskiego na łódce Mural smoka. Na muralu napis Kraków w formie.

Kraków w formie

Skoro Kraków, to nie sposób nie pomyśleć o wzgórzu Wawelskim, opływającej je Wiśle i legendarnym smoku, który jest przewodnim motywem tego muralu. W ramach kampanii miasto namawia do ruchu i zdrowego tryb życia. Któż w Krakowie, jak nie legendarny potwór, może najlepiej zachęcić krakowian do aktywności fizycznej. Chodźmy na łódki!
Mogilska 43b, Kraków

Mural pszczoły. Cień pszczoły ma kształt Supermena. Mural plastra miodu. Na muralu jest napis Good to Bee.

Wnętrza dla Kołorku

Kraków to nie tylko stare dzieje. To też współczesna aglomeracja, która jest miejscem pracy wielu utalentowanych ludzi. Kołork, tworząc tworząc przestrzeń dla pracowników w Podium Park B, poprosił mnie o zaprojektowanie murali, które będą sprzyjać kulturze współpracy oraz innowacji.
Podium Park, al. Jana Pawła II 43a, Kraków

Zbliżenie na zrasteryzowaną twarz na muralu. Mural na szkole w Kaliszu.

150-lecie ekonomika w Kaliszu

Mural, który namalowałem dla Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, powstał jako jedna z form upamiętnienia 150 rocznicy szkolnictwa handlowego i ekonomicznego w tym mieście. Formą starałem się nawiązać do ekonomicznego charakteru szkoły. Na muralu, oprócz patrona szkoły generała Mieczysława Smorawińskiego, pojawiły się rysunki znanego absolwenta szkoły Władysława Kościelniaka.
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, ul. Legionów 6, Kalisz

Murale w mediach

Miasto Kraków udostępniło film z muralem smoka w głównej roli.